נוב' 07 2012

פדיקור

פדיקור ברעננה – שרית אשרוב מומחית לפדיקור ופדיקור רפואי

משמעות המילה פדיקור היא: רגל=pede וטיפוח/טיפול=cure.

הטיפול בכפות הרגליים חשוב לכל אדם במשך כל ימות השנה. מעבר לפן האסתטי  חשוב לנו כי כפות רגלינו יראו מטופחות- קיים גם הפן הרפואי – הטיפול בבעיות שמביאות איתן עונות השנה מצריכות טיפול מתמיד ושוטף בבעיות שנוצרות בכפות הרגלים: פטריות, יבלות, עור סדוק וחתכים, אקזמות ועוד.

 מומלץ לבצע טיפול פדיקור בממוצע אחת לחודש

קיימים שני סוגי פדיקור עיקריים: פדיקור קוסמטי וגם פדיקור רפואי.

פדיקור קוסמטי הוא פדיקור שמטרתו טיפוח כף הרגל, למעשה, פדיקור קוסמטי הוא המקבילה של מניקור – רק לכפות הרגליים.

לעומתו, פדיקור רפואי מזכיר מאוד בהליך ביצועו את הפדיקור הקוסמטי אך נותן גם מענה לבעיות רפואיות הקיימות בכף הרגל: ציפורן חודרנית, פטריות, יבלות ועוד. בנוסף יצויין כי הפדיקור הרפואי נותן מענה לאוכלוסיות מסוימות הדורשות טיפול מיוחד, כגון חולי סכרת.
 

 אופן הטיפול-

משרים את הרגליים במים (כ-15 דקות), מסירים את העור היבש (ומטפלים ביבלות, לפי הצורך), גוזזים את הציפורניים ואת העור מסביב לציפורניים, מבצעים עיסוי פילינג לכפות הרגליים, עיסוי בקרם רגליים מזין לכפות הרגליים ולבסוף מורחים לק (לפי בקשת הלקוחה). 

ניתן גם לעשות פדיקור יבש שזה פדיקור המחליף את שיטת ה"גיגית", מונע הסרת שכבות עור מיותרות וחוסך תחושת כאב ונזקים. בשיטה זו לא משרים את הרגליים במים! השיטה חדשנית מאוד ולא נפגעים בה העור הבריא ולמעשה צמיחת העור היבש קטנה. בשיטה זו של פדיקור לא משתמשים בסכינים אלא בחומרים פעילים שמרכך את העור הקשה בעקב כף הרגל, כרית כף הרגל ובצידי הבוהן. לאחר מכן גוזזים את הציפורניים ואת העור מסביב לציפורניים, מבצעים עיסוי לכפות הרגליים, עיסוי בקרם רגליים מזין לכפות הרגליים ולבסוף מורחים לק (לפי בקשת הלקוחה).

 

המלצה שלי : אם מעולם לא עשית פדיקור עם סכינים, ממליצה לך לא להתחיל. תעשי פדיקור ללא סכינים.

 

בסיום טיפול פדיקור קוסמטי ובסיום תהליך טיפול פדיקור רפואי יהיה מראה כף הרגל מטופח ומשופר וכף הרגל עצמה תהיה רכה ונעימה למגע. בטיפול בבעיות רפואיות תורגש הקלה ניכרת וכמובן שגם מראה כף הרגל יהיה אסטטי יותר לאחר טיפול פדיקור רפואי.

 

טיפים:

רוצה למנוע את הציפורן החודרנית:

פשוט לגזור לבד או לבקש מהפדיקוריסטית ממש להקפיד על כך

שהגזירה תהיה בגובה של מיטת הציפורן ולא יותר עמוק.

יש מיתוס אם תגזרו עמוק יותר זה לא יכאב אבל זה בדיוק ההפך.

 

שמירה על כף הרגל:

לקחת משייף גיטרה שהיה קבוע במקלחת וברמה היומיומית כמו סיבון

הגוף לשייף עם משייף הגיטרה את כף הרגל מוציא ומונע עור יבש.

 

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

עליך להתחבר כדי להגיב.