נוב' 19 2012

אם חמור יכול לשנות גישה כל אחד יכול

 

 

 

אנשים אינם משתנים. מה שכן משתנה זאת הגישה! 

אם אנחנו רוצים להתקדם ולהצליח בחיים האישיים, בעבודה או בזוגיות ובכלל ביום יום עם הילדים או ההורים – כל מה שעלנו לעשות זה לשנות את הגישה.

יש משפט מאוד נפוץ שאני שומעת הרבה אצלי בקליניקה כשאני עושה עיצוב גבות, או בכלל מסדרת להן את הציפורנים בלק ג'ל  או לפני שהם מגיעים לטיפול תטא הילינג  ,( ששם הם לוקחים אחריות על החיים שלהם ולומדים לשנות את הגישה ואת האמונות שלהם על החיים או בכלל על עצמם) ,המשפט שאני שומעת הרבה "זאת אני ! ואני לא יכולה להשתנות". אז נכון ,כל מה שאת משנה זה את הגישה שלך לנושא, למקרה או למצב.

קשה מאוד לשנות תכונות או הרגלים שרכשנו (למרות שגם את זה אפשר לשנות בעזרת התטא הילינג)  לכולנו יש פוטנציאל אישי גבוה שמורכב מתכונות נרכשות ומולדות. אם מכפילים את זה יחד עם שינוי הגישה מקבלים תוצאות מדהימות. אם הגישה היא שלילית – חמש דקות של כעס רצוף גוזלות מאתנו את כל האנרגיה שבנו, עד שאיננו מסוגלים עוד לתפקד, ואז מבקשים שיעזבו אותנו לנפשנו. אבל אם יש לנו גישה חיובית , צובעים את החיים בצבע פסטל וההרגשה והאנרגיה שלנו מדהימות.

יש לי בשבילך סיפור מקסים שיכול לעזור לך לשנות לא את עצמך אלא את הגישה – ציטוט מהתוכנית של יהורם גאון –  "גאון ברדיו":

"לאיכר זקן היה חמור ששירת אותו נאמנה במשך שנים רבות. כאשר הזדקן החמור, החליט בעליו להוציא אותו לפנסיה. החמור הסתובב חופשי בחווה באפס מעשה, עד שיום אחד נפל לבור צר ועמוק, שנפער פתאום באדמה. החמור נחת על רגליו בתחתית הבור, והתחיל לנעור בקולי קולות, מחפש עזרה ומוצא מן המצוקה שאליה נקלע. האיכר שמע את הנעירות והחל לחפש את החמור, עד שהגיע לאותו בור. מהר מאוד התברר לאיכר, שאין בכוחו לעזור לחמור, שאין לו חבל מספיק ארוך שיכול להגיע לתחתית הבור, ואפילו  אם היה כזה, כיצד יקשור אותו סביב החמור הלכוד התחתית הבור?

אסף האיכר את שכניו האיכרים, וביקש את עזרתם. לאחר דיון קצר הגיעו להסכמה כללית, שאין מנוס מלקבור את החמור בעודו בחיים, על מנת לסתום את הבור, שחלילה לא ייפול לתוכו בן אדם. הביאו האיכר וחבריו אתי חפירה, והחלו לשפוך חול לתוך הבור.  החמור הגביר את בכיו בנעירות מחרישות אוזניים, ואז , בבת אחת, השתתק פתאום, אף על פי שעדיין עמד על רגליו. תמהו האיכרים, והציצו פנימה לראות מה קרה. הסתבר להם שהחמור החליט לשנות גישה. במקום לבכות ולקטר, מצא דרך לשפר את מצבו, ולקחת אחריות על חייו. בכל פעם שהחול נחת על גבו, הוא ניער אותו לצדדיו, ומדי פעם הרים רגל ועוד רגל והידק את החול מתחתיו. הבור נמלא לאט לאט בחול, עד שהחמור יצא ממנו לחופשי. "

אז אם חמור יכול לשנות גישה כל אחד יכול!

תגובות

סגור לתגובות

התגובות סגורות.